Groepsdagtocht 023 – Ellert en Brammert & Orvelte
Jullie groepsdagtocht naar 023 – Ellert en Brammert & Orvelte
Uniek openluchtmuseum
Reuzen en legendes
Echt Drents erfgoed
Ambacht in actie
Inclusief:
- Koffie (1x) met gebak
- Entree Openluchtmuseum Ellert en Brammert
- Koffietafel met soep en kroket
- Vervoer per luxe touringcar
Vertrektijd: ca. 08.45 uur
Terugkomst: ca. 16.45 uur
Stap terug in de tijd in Drenthe
Het openluchtmuseum Ellert en Brammert laat jullie kennismaken met het wonen en leven van inwoners van Drenthe in het verleden. Het museum toont in totaal 26 objecten, beginnend met de meest primitieve huisvesting: de plaggenhut. Daarna zie je hoe de vormen van bewoning steeds ‘moderner’ worden. Verder kun je onder andere een tolhuis, schooltje, café-boerderij, houtzagerij, smederij, Saksische boerderij met stookhok, gevangenis, timmerwerkplaats, kerkje, keuterij en een drietal expositiegebouwen bekijken. En natuurlijk kom je alles te weten over de bekendste legende van Drenthe: die van de reuzen Ellert en Brammert!
Bij aankomst gaan jullie eerst in Restaurant Ellert en Brammert aan tafel voor een kop koffie met gebak. Daarna kunnen jullie op eigen gelegenheid het museum verkennen. Net na het middaguur wordt in het restaurant nog een koffietafel met soep en kroket geserveerd. Daarna is het tijd om verder te gaan naar de volgende bestemming: Orvelte.
Van klompenmaker tot glasblazer
Orvelte is een prachtig Drents dorpje met een unieke sfeer, waar je even terug in de tijd stapt en de geschiedenis tot leven komt. De smid is bijna iedere dag in de smidse te vinden, de klompenmaker laat zien hoe het oude ambacht klompen maken in z’n werk gaat, de glasblazer maakt prachtige dingen terwijl je erbij staat te kijken, je kunt zien hoe biologische kaas gemaakt wordt, en wie weet zie je de schaapsherder met zijn kudde voorbij wandelen. Er zijn heerlijke winkeltjes om even rond te kijken, en natuurlijk is er ook gelegenheid om iets te eten of te drinken. De vrije tijd kun je natuurlijk ook naar wens in een ander dorp of stad besteden. Wat denk je bijvoorbeeld van Assen, Emmen of Hoogeveen?
Personen | € p.p. (vanaf) |
---|---|
30-34 | € 67,00 |
35-39 | € 62,00 |
40-44 | € 58,25 |
45-50 | € 55,25 |
51-54 | € 54,75 |
55-62 | € 54,50 |
63-70 | € 54,25 |
Interesse? Vraag een offerte aan!
Lijkt het je leuk om er samen met je vrienden, familie of collega’s een dag op uit te gaan? Kies voor een compleet verzorgde groepsdagtocht vol beleving, gemak en gezelligheid.
Neem contact met ons op voor meer informatie over de mogelijkheden – we denken graag met je mee voor een onvergetelijk dagje uit!