Groepsdagtocht 045 – Ik wil Bolletje!
- Nostalgische reis door de geschiedenis van Bolletje
- Traditionele bakkerijervaring
- Vrije tijd in Almelo
In het jaar 1867 werd de grondslag gelegd voor het eigentijdse familiebedrijf van nu. Halverwege de 20e eeuw werd de ambachtelijke bakkerij van de gebroeders Ter Beek door hen ontwikkeld tot een echte beschuitfabriek. Uit die tijd stamt de naam Bolletje en werd succesvol gestart met het bouwen van een zelfstandig A-merk. Dit resulteerde in de reclameslogan van de eeuw: ‘Ik wil Bolletje!’. Deze slogan vormde een solide basis voor de merkbekendheid.
Vanuit uw opstapplaats rijden we eerst naar Korenmolen de Hoop in Almelo. De ontvangst is met een kop koffie of thee en daarna krijgt u uitleg over de werking van de molen en het maalproces. Daarna vervolgen we de route naar de Bolletje Winkel. Deze traditionele bakkerijwinkel is volop in bedrijf en alles ademt nostalgie uit. U brengt een bezoek aan het museum en kunt zien hoe de bakkers van toen met ontbloot bovenlijf de houtoven opstookten of er met lange staven de broden uithaalden.
Bekijk de deegkuipen waarmee ze werkten, de zeven, kommen, messen, rolstaven en de vormen die ze gebruikten om brood, beschuit, roggebrood, koekjes en taarten te bakken. Daarna is het genieten van een uitgebreide lunch, waarbij de producten van Bolletje niet zullen ontbreken. Na de lunch is er een geweldige Oud Hollandse modeshow in klederdracht waarbij u twee drankjes krijgt aangeboden. Tot slot rijden we via een mooie route naar het dineradres, waar we deze dag afsluiten met een goed diner.
Tip:
In plaats van de modeshow zijn er ook mogelijkheden voor een stadswandeling met gids door Almelo of een gezellige middag met livemuziek. Vraagt u naar de mogelijkheden en prijzen!
Inclusief:
- Koffie/thee (1x)
- Entree en bezoek aan de Bolletjewinkel
- Uitgebreide lunch
- Oud Hollandse modeshow in klederdracht incl. 2 drankjes per persoon.
- Driegangendiner
- Vervoer per luxe touringcar
Vertrektijd: ca. 09.00 uur
Terugkomst: ca. 19.30 uur

Bijzonderheden:
Niet boekbaar in de zomervakantie
Niet mogelijk op maandag
De winkel en lunchroom zijn rolstoelvriendelijk maar het museum niet
Personen | € p.p. (vanaf) |
---|---|
30-34 | € 108,00 |
35-39 | € 102,00 |
40-44 | € 97,50 |
45-50 | € 94,00 |
51-54 | € 93,50 |
55-62 | € 93,25 |
63-70 | € 93,00 |